تولید مواد شیمیایی پایدار با ذرت

تولید ذرت کمک های باور نکردنی به عنوان یک منبع اولیه خوراک برای تغذیه انسان و برای حیواناتی همچون گاو، گراز و طیور میباشد؛ همچنین هوا را پاک تر و گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد و به عنوان منبع سوخت اتانول استفاده میشود.

 
در”چالش ذرت” از مبتکران، کارآفرینان، دانشمندان و دانشگاهیان دعوت شده تا با کاوش در مورد چگونگی استفاده از ذرت به عنوان ماده اولیه برای ساخت مواد شیمیایی پایدار و تسریع تغییر به یک جامعه پررونق مبتنی بر زیستی، استفاده های جدیدی برای ذرت پیدا کنند.
طرح استراتژیک انجمن ملی پرورش دهندگان ذرت (NCGA) شامل هدفی برای ایجاد سه استفاده جدید است که هر کدام تا سال ۲۰۲۰ از ۲۵میلیون بوشل یا بیشتر استفاده می کنند.تولید ذرت در ایالات متحده از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۵ از ۴٫۲میلیارد بوشل به۱۳٫۶ میلیارد بوشل در سال افزایش یافته است (یک بوشل حدود ۳۶ لیتر است). کشاورزان تولید کارآمد ذرت را برای نیاز به استفاده های جدید همچنان ادامه میدهند.
به عنوان مثال یکی از روش هایی برای ساخت مواد شیمیایی و پیش سازهای پلیمری از ذرت تجدیدپذیراست و تولید کنندگان ذرت را قادر می سازد تا مواد شروع را به طور معمول از نفت مشتق شده و در نهایت تولید کالاهای مصرفی پایدارتر عرضه کنند.
یکی از برندگان( Lygos، Inc) ازذرت ،شکر بیو مالونیک اسید تولید کردند که مورد استفاده برای پلیمرهای اکریلیک مانند برای کامپوزیت ها، پوشش ها، چسب ها، داروسازی است.
از آن زمان Lygos، Inc قادر به 15.5 میلیون دلار از تامین مالی سری B برای سرعت بخشیدن به تجاری سازی بیو مالونیک اسید و دیگر محصولات زیستی است.