فراخوان ارتقاء ستاپ آزمایشگاهی به تجهیز تجاری

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
این چالش خاتمه یافته است.

این چالش در حال ثبت نام است

پیشرفت در حوزه فناوری نانو که از اولویت‌های کشور طی سال‌های اخیر به شمار می‌آید، مستلزم توسعه‌ی تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز این حوزه و ایجاد توانمندی برای ساخت می‌باشد. در راستای تحقق این هدف، واحد تجهیزات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با رویکرد حمایت از ایده‌ها و طرح‌های ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات مرتبط با این حوزه شکل گرفته است. این واحد تلاش دارد تا از طریق پیوند ایده‌ها، طرح‌های نوآورانه و توانمندی‌های صنعتی حوزه فناوری نانو به چرخه تولید، نیازهای مختلف بخش‌های پژوهشی و صنعتی را مرتفع سازد.

هدف محوری و ملاحظات فنی چالش

زمان‌بندی مراحل

دریافت طرح‌های مفهومی، غربال و داوری (مرحله اول)

آبان ۹۹

آغاز ثبت‌نام و ارسال طرح‌ها

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا ۲۲ آبان ۹۹، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

اسفند ۹۹

ارزیابی اولیه نمونه‌های ارسالی

در پایان مرحله اول (۱۵ اسفند ۹۹) طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

فرآیند شتابدهی و ساخت نمونه (مرحله دوم)

مهر ۱۴۰۰

ارزیابی نمونه‌های ساخته شده

برگزیدگان مرحله نخست، تا تاریخ ۱۵ مهر ۱۴۰۰ فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

مهر ۱۴۰۰

اعلام نتایج

در پایان مرحله دوم (تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۰) جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

حمایت‌ها

مرحله اول

پرداخت تسهیلات و حمایت مالی بلاعوض متناسب با سطح فناوری، راهبردی بودن و رفع نیاز کشور به واردات

مرحله دوم

  بهره‌مندی از خدمات تجاری سازی مربوط به شرکت‌های نانویی (طراحی صنعتی، ثبت پتنت، مطالعات بازار و …)

حامیان

اخبار مرتبط

ویدیوی مربوط به فراخوان

ویدیوی مربوط به فراخوان