فناوری‌های همگرا: فرصت ها

دانلود فایل گزارش

برای دانلود فرم زیر را پر کنید:

 

فرصت‎های فناوری‎های همگرا در صورت مدیریت مناسب می ‎تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر ملتی داشته باشد.

فرصت‎های فناوری­‎های همگرا:

1) افزایش رقابت در بازار

همگرایی فناوری­‎ها موانع ورود به بازار برای اپراتورهای جدید و ارائه‎­دهندگان خدمات را کاهش داده است. ظهور بازیگران جدید بازار، رقابت را تشدید می­کند و به مصرف‎کنندگان فضای گسترده‎ای برای انتخاب خدمات بخشیده و باعث کاهش هزینه‎های ارتباطی می‎گردد. علاوه بر این ، در یک فناوری همگرا مرزهای صنعت تار می‎شوند. ارائه‎دهندگان خدمات می‎توانند خدمات خود را در بازارهای مختلف عرضه کنند. به عنوان مثال، علاوه بر دسترسی به تلویزیون، اپراتورهای کابل می‎توانند خدمات تلفنی صوتی و اینترنتی را ارائه دهند. ارائه دهندگان محتوا اکنون می‎توانند به راحتی به مشتریانی دسترسی پیدا کنند که نیازی به مالکیت شبکه توزیع ندارند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است محتوای تلویزیونی را تولید کرده و بدون نیاز به پخش آن از طریق شبکه‎های کابلی مالک آن باشد.

2) ظهور خدمات و برنامه های جدید

شرکت‎های تاسیس شده در همگرایی فرصتی برای فعالیت موثرتر و افزایش سرمایه گذاری در فناوری را به دست می‎آورند و از طریق توسعه خدمات جدید، به سایر مزایای تجاری نیز پی می‎برند. همچنین با گسترش سریع بازار، فناوری‎های همگرا بازارهای جدید فروش را برای شرکت ها باز می‎کنند، موردی که می توان مثال زد، اپراتورهای تلفن همراه است که با اشباع بازار، به دنبال خدمات غیر صوتی مانند پخش ویدئو، پیام رسانی، خدمات اطلاعاتی و بازی برای رشد درآمد آینده هستند.  برنامه‎های جدید باعث ایجاد شیوه‎های جدید سرگرمی (به عنوان مثال بازی آنلاین) و اجتماعی شدن (به عنوان مثال اتاق گفتگو) شده‎است. همگرایی صدا، ویدئو و داده‎ها روش‎های جدیدی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‎دهد. در زمینه ارتباطات همه ما می‎توانیم با استفاده از یک برنامه واحد صحبت کنیم ، متن و فیلم را از طریق یک شبکه واحد با هزینه‎های بسیار کمتر از قبل ارسال کنیم.

3) راحتی و سادگی

در سطح دستگاه ، مصرف کنندگان در همگرایی فرصتی را برای لذت بردن از راحتی پیدا میکنند. بسیاری از دستگاه‎ها دارای گزینه صرفه جویی در اندازه و هزینه‎های مالکیت است. به عنوان مثال، یک دستگاه تلفن همراه به تنهایی می‎تواند برنامه‎های تلویزیونی را دریافت کند و فیلم پخش کند ، بنابراین سادگی و راحتی دستگاه و مالکیت به عنوان یک دستگاه می‎تواند برای دسترسی به چندین سرویس استفاده شود.