در حال ثبت نام

پوستر چالش کپسول آندوسکوپی

توسعه کپسول آندوسکوپی

این چالش تا 16 خردادماه 1401 تمدید شد.

از مهم ترین تجهیزات پزشکی برای بررسی بیماری های گوارشی، دستگاه­های آندوسکوپی و کلونوسکوپی هستند که با عکس برداری از بخش های داخلی بدن توسط پزشک انجام می­شوند. به دلیل رنج و ناراحتی که برای بیمار در طی این عمل ایجاد می­شود و همچنین عدم امکان بررسی روده کوچک توسط این دو دستگاه، درمانگران در جستجوی راهکاری نوین و کم آسیب برای رفع این موضوع هستند. کپسول آندوسکوپی تجهیز جدیدی است که با استفاده راحت و بدون درد از آن، این امکان فراهم می­شود تا عکس برداری از ابتدا تا انتهای دستگاه گوارش انجام شود. این تجهیز با طراحی متناسب از نظر ساختاری برای مقاومت در فضاهای اسیدی و بازی قسمت های مختلف دستگاه گوارش و همچنین عکس برداری دقیق از هر نقطه و ویرایش آن و ارسال به گیرنده، جایگزین مناسبی برای روش های مذکور به حساب می آید.

 این چالش فناوری با همکاری شتابدهنده سلام تک در حال ثبت نام است تا تیم های فناور توانمند و متخصص در این زمینه با کسب حمایت های نقدی و غیرنقدی شبکه تبادل فناوری و نوآوری و همچنین تعهد به حمایت و سرمایه گذاری به ارزش 500 میلیون تومان به صورت سرمایه بذری به تیم برگزیده و تعداد قابل توجهی از خدمات شتابدهی توسط شتابدهنده، این محصول را پس تولید نمونه اولیه و اخذ مجوزها تجاری سازی نمایند

اردیبهشت ماه ۱۴۰1

ثبت نام در سایت و ارسال طرح

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا ۲۲ مرداد، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

خردادماه ۱۴۰1

ارزیابی طرح‌ها و داوری مرحله اول

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

بهمن ماه ۱۴۰1

ساخت نمونه اولیه و تکمیل مستندات

برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

اسفندماه ۱۴۰۱

داوری نهایی و اعلام طرح برتر

در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

InnoTEN

حامیان این چالش

برنامه چالش های فناوری و نوآوری
InnoTEN

جوایز

برنامه چالش های فناوری و نوآوری 

بهمن ماه 1401

حمایت ها
مشاوره جهت تکمیل طرح ها اعطای گرنت نقدی به مبلغ 10 میلیون تومان
اعطای گرنت نقدی به مبلغ 25 میلیون تومان به تیم برتر در مرحله توسعه محصول اعطای گرنت شبکه آزمایشگاهی به مبلغ 5 میلیون تومان

اسفندماه 1401

جوایز نقدی
سرمایه گذاری به ارزش 500 میلیون تومان بصورت سرمایه بذری برای تیم برگزیده و سایر خدمات شتابدهی از طرف شتابدهنده سلام تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.