چالش, در جریان

پوستر آنتی گلوکوم

ساخت داروهای ضد گلوکوم بر پایه فناوری های نوین دارو رسانی

این چالش در جریان است. در صورت داشتن هر گونه سوال با ما تماس حاصل فرمایید.

گلوکوم یا آب سیاه بیماری است که می‌تواند سبب آسیب عصب بینایی و در نتیجه کوری شود. این بیماری دومین علت شایع نابینایی است. برای رفع این عارضه داروهای ضدگلوکوم زیادی وجود دارند. از شناخته‌ شده‌ترین این داروها، دورزولامید هیدروکلراید هست که به تنهایی یا به همراه سایر داروهای مرتبط برای کاهش فشار داخل چشم به کار می‌رود. برای کنترل فشار داخلی چشم رژیم‌های چند دارویی توصیه می‌شود، این دارو به صورت ترکیبی با تیمولول به شکل قطره عرضه می‌شود. علاوه بر این داروهای موثر در درمان گلوکوم با رده درمانی مهارکننده‌ی Rho kinase عرضه و تاییدیه‌های لازم را اخذ کرده‌اند. علاوه بر درمان‌های سنتی، داروهای بیماتوپروست ایمپلنت و تراوپروست (Insert) هم دو فرم جدید دارویی هستند که در سال‌های 2020 و 2021 تاییدیه FDA را اخذ کرده‌اند.

سیستم‌های تحویل دارو چه به شکل قطره ژل (Gel Drop) یا ایمپلنت (Implant)، درجی (Insert) و … رویکردهای مطرح در این زمینه هستند. در این فراخوان، از طرح‌های مشابه این فناوری‌ها در بحث فناوری‌های نوین دارورسانی دعوت به عمل می‌آید.

مهم‌ترین هدف برگزاری این رویداد، ایجاد فرصت‌های رشد و موفقیت برای استارتاپ‌ها است. ایده‌ها یا طرح‌هایی که از لحاظ فنی و اقتصادی مناسب هستند را می‌توان با ایجاد بستری از اساتید، فعالان بنام و زیرساخت‌های مهمی از قبیل: آزمایشگاه، خطوط تولیدی، فضای اداری، آموزش و…. به همراه تیم مارکتینگ به مرحله تولید انبوه و در نهایت فروش رساند. در همین راستا، شتابدهنده دارویی ماد با همکاری چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن) به دنبال حمایت از طرح‌های این حوزه با هدف تجاری‌سازی آن‌ها است.

ویدئو مرتبط با چالش

آذر ماه ۱۴۰۰

ثبت نام و ارسال طرح

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا 20 آذرماه 1400، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

دی ماه ۱۴۰۰

ارزیابی طرح‌ها و داوری اولیه

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

خرداد ماه ۱۴۰1

ساخت نمونه اولیه

برگزیدگان مرحله نخست، پنج ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

مرداد ماه ۱۴۰۱

داوری نهایی و اعلام طرح برتر

در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

InnoTEN

حامیان این چالش

برنامه چالش های فناوری و نوآوری
InnoTEN

جوایز

برنامه چالش های فناوری و نوآوری 

بهمن ماه ۱۴۰۰

حمایت ها

1. مشاوره جهت تکمیل طرح ها
2. امکان استقرار در شتابدهنده دارویی ماد
3. اعطای تسهیلات تجاری‌سازی به تیم‌های برگزیده توسط شتابدهنده‌ی دارویی ماد

مردادماه ۱۴۰1

جوایز نقدی

1. اعطای گرنت نقدی و آزمایشگاهی به هر یک از تیم‌های برگزیده به مبلغ 40 میلیون تومان
2. جایزه نقدی بعد از ساخت و تایید نمونه اولیه به مبلغ 30 میلیون تومان برای هر یک از تیم‌های برگزیده
** توجه: فرآیند اهدای جوایز برعهده شرکت متقاضی است.

10 دیدگاه در “

 1. عبدالهی گفت:

  سلام و وقت بخیر. میخواستم بدونم که طرح های پایان نامه ای دانشجویی که هنوز در دانشگاه تصویب نشده اند هم امکان ثبت نام و شرایط ثبت نام در ساخت داروهای ضد گلوکوم بر پایه فناوری های نوین دارو رسانی را دارند یا خیر؟؟
  و دوم اینکه زمان ثبت نام تا 20 آذر هست یا 26 آذر ؟؟ چون داخل پوستر تا 20 آذر نوشته شده اما روز شمار داخل سایت تا 8 روز دیگر فرصت نشان می دهد

  1. اینوتن گفت:

   سلام و تشکر از شما لطفا با کارشناسان واحد چالش های فناوری و نوآوری شبکه تبادل فناوری تماس حاصل فرمایید. 65013040-021 داخلی 170تا 172

 2. علی محمد زند گفت:

  سلام
  متاسفانه برای ثبت نام اشکالات غیر منطقی می‌گیرد، مثل کدملی، و…. فکر کنم الان مشکل داره.
  اما به لطف خدا دارویی طبیعی که در تز دکترا نانویی هم شده برای درمان بیماری گلوکوم دارم، ترمیم اعصاب بوسیله این دارو اثبات شده. الان هم قرار است در بنیاد شهید و جانبازان، در بیمارستان فارابی بکار بگیریم، که منتظر مجوزش هستیم.

  1. اینوتن گفت:

   با سلام و تشکر از شما
   لطفا با کارشناسان واحد چالش های فناوری و نوآوری شبکه تبادل فناوری تماس حاصل فرمایید. 65013040-021 داخلی 170تا 172

 3. بهنام هوشیاری پور گفت:

  سلام. ایا چالش اتمام یافته است؟

  1. اینوتن گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   چالش در حال حاضر در مرحله ثبت نام است و فرآیند ثبت نام فعلا تا تاریخ 10 دی ماه 1400 تمدید شده است.

 4. راحله گفت:

  سلام نتیجه اولیه کی اعلام می‎شود

  1. admin01 گفت:

   با سلام
   طرح ها در حال بررسی و غربالگری توسط داوران است. طرح های منتخب ان شالله در اسفندماه 1400 به دفاع خواهند رفت و به این منظور توسط کارشناسان برنامه چالش با شما در تماس خواهیم بود.

 5. راحلهض گفت:

  سلام نتایج اعلام شده مرحله اول
  میخواستم فقط بدونم طرحم پس مورد تایید قرار نگرفته یا هنوز در حال بررسی هستند

  1. admin01 گفت:

   با سلام و احترام
   طرح ها در فاز غربالگری توسط داوران است و داوری طرح ها به سال 1401 موکول گردید. ان شالله با شما در تماس خواهیم بود.
   با تشکر از پیگیری شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.