در جریان

چالش فرمولاسیون هیدروژل رسانای چسبنده مورد استفاده در پد دستگاه TENS

چالش فرمولاسیون هیدروژل رسانای چسبنده مورد استفاده در پد دستگاه TENS

این چالش در جریان است در صورت داشتن هرگونه سوال با ما تماس حاصل فرمایید.

امروزه بیماران زیادی از دردهای حاد و مزمن شناخته شده رنج می‌برند و پزشکان برای درمان، روش‌های متنوعی از جمله استفاده از دستگاه‌هایی با مکانیزم الکتروتراپی را تجویز می‌کنند. از جمله دستگاه‌های برپایه تکنولوژی الکتروتراپی، دستگاه تحریک الکتریکی سطحی عصب (TENS) است، با قرارگیری پد دستگاه بر ناحیه درد ، فرکانس های الکتریکی و سیگنال ها تغییر کرده و منجر به کاهش پیام درد می‌شود. تحریک الکتریکی اعصاب ناشی از امواج ورودی از طریق الکترودهای واقع در پوست اتفاق می‌افتد و به دنبال آن پیام های درد تغییر خواهند کرد و به این ترتیب مسیر سیگنال ها مسدود خواهد شد و باعث تسکین درد به طور موقت یا طولانی مدت می شود؛ حتی در مواردی نیز باعث بهبود گردش خون و در نتیجه بهبود اسپاسم در ناحیه آسیب دیده خواهد شد.

 در ساختار پدهای مورد استفاده در این دستگاه لایه ای که در مجاورت پوست قرار می‌گیرد، هیدروژل­هایی مورد استفاده قرار می­گیرد که علاوه بر خاصیت چسبندگی و رسانایی، از لحاظ زیستی با پوست سازگار بوده و در اثر استفاده‌های مکرر از آن باعث ایجاد آسیب‌های پوستی نمی‌شود. این هیدروژل ها در مجاورت دو لایه دیگر در پد دستگاه باعث انتقال سیگنال عصبی به پوست شده و از طریق آثار آن باعث کاهش احساس درد می‌شوند. 

 

 

ویدیوهای مرتبط با چالش

اسفندماه ۱۴۰۰

ثبت نام در سایت و ارسال طرح

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا ۲8 اسفند، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

فروردین ماه ۱۴۰1

ارزیابی طرح‌ها و داوری مرحله اول

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

شهریورماه ۱۴۰1

ساخت نمونه اولیه و تکمیل مستندات

برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

مهرماه ۱۴۰۱

داوری نهایی و اعلام طرح برتر

در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

InnoTEN

حامیان این چالش

برنامه چالش های فناوری و نوآوری
InnoTEN

جوایز

برنامه چالش های فناوری و نوآوری 

آبان ماه ۱۴۰۰

حمایت ها

مشاوره جهت تکمیل طرح ها
اعطای گرنت نقدی به مبلغ 10 میلیون تومان
اعطای گرنت آزمایشگاهی به مبلغ 5 میلیون تومان
گرنت نقدی 40 میلیون تومانی از سمت شرکت متقاضی در جهت تحقیق و توسعه برای خرید ودریافت دانش فنی و اکتساب فناوری. .

2 دیدگاه در “

 1. زهرا جمالیزاده گفت:

  باسلام
  این چالش رو زده در حال ثبت نام. اما در قسمت پروفایل کاربری از لیست چالش های باز حذف شده و نمیتوان ثبتنام کرد.

  1. اینوتن گفت:

   با سلام
   ممنون از اطلاع رسانی شما. این مشکل رفع شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.