در جریان

فرصت تجاری سازی ایده های جدید در مصالح نوین صنعت و ساختمان

 این فراخوان در جریان است. در صورت داشتن سوال با ما تماس حاصل فرمایید.

مواد نوآورانه ساختمانی آینده‌ی صنعت ساخت و ساز را بنا می‌کنند. دانشمندان و فناوران در سرتاسر جهان در حال تحقیق و توسعه‌ی مواد ساختمانی جدید و تکامل فناوری‌های از قبل ایجاد شده‌ای هستند که ارزش خود را در صنعت ساخت و ساز نشان داده‌اند. این مواد و فناوری‌ها باید کارا، با دوام، قابل بازیافت و بدون ریسک باشند همچنین با توجه به شرایط امروزی دنیای ما، که حاکی از نیاز تکامل فناوری برای حفظ انرژیست، لذا عمده اتلاف انرژی مصرفی، در ساختمان ها صورت می پذیرد که ایده‌ های نوین در راستای کاهش آن، بسیار موثر هستند. از این رو گروه صنعتی لینکران با همکاری برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری شبکه تبادل فناوری، طرح‌های نوآورانه را در زمینه مصالح ساختمانی جمع آوری کرده و از طرح ‌های برگزیده تا صنعتی شدن حمایت می‌کند. 

مهم ترین هدف برای برگزاری رویداد؛ ایجاد فرصت‌های رشد و موفقیت برای استارتاپ‌ها است. ایده‌ها یا طرح هایی که از لحاظ فنی و اقتصادی مناسب است را می توان با ایجاد بستری از اساتید، فعالان بنام و زیرساخت های مهمی از قبیل: آزمایشگاه، خطوط تولیدی، فضای اداری، آموزش و…. به همراه تیم مارکتینگ به مرحله تولید انبوه و در نهایت فروش رساند. از این رو با چنین رویکردی دراین فراخوان طرح‌ها و ایده‌ها در خصوص مصالح نوین صنعت و ساختمان با محوریت موضوعات ذیل مد نظر است؛

  1.  مقاومت فلزات نسبت به خوردگی
  2. انواع روش‌های گالوانیزاسیون
  3. خم‌کاری و شکل‌دهی قطعات فلزی
  4. لرزه‌گیری‌های مکانیکی
  5. حذف نویز و صداهای مزاحم و ناخواسته
  6. عایق‌ها
  7. ضدشعله‌ها

ویدیوهای مرتبط با چالش

20 اردیبهشت ماه 1401

ثبت نام در سایت و ارسال طرح

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا 25 دی، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

خردادماه ۱۴۰1

ارزیابی طرح‌ها و داوری مرحله اول

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

دی ماه ۱۴۰1

ساخت نمونه اولیه و تکمیل مستندات

برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

اسفندماه ۱۴۰۱

داوری نهایی و اعلام طرح برتر

در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

InnoTEN

حامیان این چالش

برنامه چالش های فناوری و نوآوری
InnoTEN

جوایز

برنامه چالش های فناوری و نوآوری 

حمایت ها

حمایت ها

اعطای گرنت نقدی و آزمایشگاهی به تیم های برگزیده به مبلغ 15 میلیون تومان

جوایز نقدی

جوایز نقدی

اعطای جایزه نقدی 30 میلیون تومانی به نفر اول و 20 میلیون تومانی به نفر دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.