در جریان

ساخت افزودنی کرم های دست و صورت Makibeads80

ساخت افزودنی کرم های دست و صورت Makibeads80

این چالش در جریان است. در صورت داشتن هر گونه سوال با ما تماس حاصل فرمایید.

کرم‌های مراقبتی با عناوین مختلفی برای مرطوب کردن، پوشش‌دهی و محافظت از پوست دست و صورت تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این کرم‌ها دارای افزودنی‌های مختلفی هستند که تولید آن‌ها بسته به کارکرد و گستره مصرف اهمیت پیدا می‌کند. از رایج‌ترین انواع این افزودنی‌ها، پودر پلیمر اتصال عرضی از جنس پلی‌متیل متاکریلات (PMMA) است که با نام تجاری Makibeads  و با گریدهای مختلف در صنایع آرایشی و بهداشتی شناخته می‌شوند. از این محصول در تولید انواع کرم‌های ضدآفتاب، اصلاح رنگ (CC) و ترکیبی (BB) به عنوان مات کننده و بهبود دهنده براقیت به کار می‌رود. با توجه به حجم بالای تولید این کرم‌ها در کشور، میزان مصرف این افزودنی قابل توجه است؛ در حالیکه تامین آن به طور کامل از طریق واردات صورت می‌گیرد. از این رو تولید این محصول در داخل کشور جهت جلوگیری از خروج ارز از کشور، هدف اصلی این چالش نوآوری است.

کاربردهای مکی‌بیدز 80 (Makibeads80)

 پودرهای پلیمری مکی‌بیدز 80، کره‌های متخلخل سفید رنگ هستند که دارای کاربرد متعدد در محصولات آرایشی بهداشتی و کرم­های دست و صورت می­باشند. شناخته­ شده­ترین محصولاتی که افزودنی مکی‌بیدز در آن­ها به کارمی­روند عبارتند از کرم‌های ضدآفتاب، کرم­های CC و کرم­های BB. 

کرم‌های ضدآفتاب به‌طور مشخص برای محافظت از پوست در برابر نور شدید آفتاب و یا اشعه‌های مضر آن به کار می‌روند. میزان توانایی محافظت این نوع کرم‌ها با شاخصی به نام «ضریب محافظت از نور خورشید» یا SPF نشان داده می‌شود که عدد آن به طور معمول بین 15 تا 100 است. مهم‌ترین کارکرد کرم ضدآفتاب جذب اشعه فرابنفش (UV) موجود در نور خورشید است که بدین سبب در کاهش سوختگی و نیز خطر ابتلا به سرطان پوست موثر است. پودرهای مکی بیدز نیز به عنوان افزودنی، وظیفه تقویت همین ویژگی را دارند. این پودرها در مخلوط کرمی به عنوان فیلترهایی عمل می‌کنند و با پایداری حرارتی و قدرت محافظت بالا در برابر فوتون‌ها، سد مناسبی در برابر تشعشعات فرابنفش موجود در نور خورشید به حساب می‌آیند. همچنین با جذب چربی پوست، احساس چربی کرم‌های ضدآفتاب را نیز کاهش می‌دهد.

اسفندماه ۱۴۰۰

ثبت نام در سایت و ارسال طرح
در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا 28 اسفند، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

اردیبهشت ماه ۱۴۰1

ارزیابی طرح‌ها و داوری مرحله اول
در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

تا آخر تیرماه ۱۴۰1

ساخت نمونه اولیه و تکمیل مستندات
برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

مردادماه ۱۴۰۱

داوری نهایی و اعلام طرح برتر
در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

InnoTEN

حامیان این چالش

برنامه چالش های فناوری و نوآوری
InnoTEN

جوایز

برنامه چالش های فناوری و نوآوری 

شهریور ۱۴۰۰

جوایز نقدی

500 میلیون ریال جایزه به نفر اول از طرف متقاضی
80 میلیون ریال گرنت تولید نمونه محصول
80 میلیون ریال گرنت آزمایشگاهی
3 میلیارد ریال حمایت جهت توسعه محصول تضمین بازار پس از تجاری سازی

1 دیدگاه در “

  1. فیروز قادری پاکدل گفت:

    سلام خدمت شما بزرگواران
    بنده در سایت قبلاً ثبت نام کرده ام ولی به دلیل فراموشی پسورد نمی توانم وارد شوم. چندین بار از قسمت فراموشی یوزر و پسورد تلاش کردم ولی کد بازیابی نه به ایمیل و نه به موبایل بنده ارسال نمی شود. خواهشمند است راهنمایی فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.