در حال ثبت نام

فراخوان سرمایه‌گذاری در طرح‌های برتر حوزه‌ی انرژی مبتنی بر فناوری‌نانو

این چالش در حال ثبت نام است

فناوري نانو با ماهيت فرارشته‌اي خود، مرزهاي علوم مختلف را شكسته و زمينه را براي استفاده از نتايج و امكانات در اكثر حوزه‌های کاربردی در جهت افزايش كيفيت زندگي فراهم كرده است. از این رو، صنایع نانوتک آینده (صنتا) با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همکاری برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن) به دنبال حمایت از طرح‌های این حوزه با هدف تجاری‌سازی آن‌ها است.

حوزه انرژی

فناوری نانو کاربردهای زیادی با هدف به وجود آوردن منابع انرژی تمیزتر و کاراتر  دارد و همچنین در زمینه مصرف انرژی نیز می تواند سامانه های مقرون به صرفه تری را ایجاد کند. بسیاری از این کاربردها ممکن است به صورت مستقیم فرآیند تبدیل انرژی را متاثر نکنند ولی پتانسیل کاهش نیاز به سوخت های فسیلی و الکتریسته را دارند. تولید و مصرف انرژی بهینه (و درنتیجه عدم نیاز به انتقال انرژی در مسافت های زیاد) می تواند میزان ساخت و ساز، نگهداری و تعمیرات مورد نیاز در چرخه انرژی را کاهش دهد و در نتیجه هزینه انرژی مصرفی به شدت کاهش یابد. به طور کلی زمینه های مرتبط با کاربرد فناوری نانو در مبحث انرژی عبارتند از:

 1. منابع انرژی مانند سلول‌های خورشیدی
 2. تبدیل انرژی مانند نانوژنراتورها
 3. توزیع انرژی مانند ابررساناها
 4. ذخیره سازی انرژی مانند باتری‌ها و ابرخازن‌ها
 5. استفاده از انرژی

20 دی ماه ۱۴۰۰

ثبت نام در سایت و ارسال طرح

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا 20 دی ماه، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

بهمن ماه ۱۴۰۰

ارزیابی طرح‌ها و داوری مرحله اول

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

اسفند ماه ۱۴۰۰

ساخت نمونه اولیه و تکمیل مستندات

برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

خرداد ماه ۱۴۰۱

داوری نهایی و اعلام طرح برتر

در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

InnoTEN

حامیان این چالش

برنامه چالش های فناوری و نوآوری
InnoTEN

جوایز

برنامه چالش های فناوری و نوآوری 

حمایت ها و جوایز

جوایز نقدی

اعطای جایزه 25 میلیون تومانی برای طرح برتر مورد پذیرش سرمایه‌گذاری صنتا
عقد قرارداد به‌منظور جذب سرمایه و همکاری با شرکت صنتا

2 دیدگاه در “

 1. امین قربان زاده گفت:

  عرض ادب و خسته نباشی. متاسفانه خیلی وقته ایمیل میدم که ثبت نام طرح با مشکل مواجه میشه و ارور میده و نمیتونم طرح پیشنهادیم رو ثبت کنم ولی حتی ایمیل شما هم خودش ایراد داره! زمان چالش هم به پایان رسیده و نمیدونم ایا بازم تمدید شده یا نه. لطفا پیگیری کنین

  1. admin01 گفت:

   با عرض سلام و احترام
   لطف بفرمایید با شماره 02165013040 داخلی 172 تماس حاصل فرمایید تا ان شالله راهنمایی های لازم خدمت شما انجام گیرد.
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.